Пробне Інтернет-тестування

Підготовка до ЗНО від 10 класу

Наш лічильник

Правила проведення пробного Інтернет-тестування у 2012 році

Ці Правила визначають основні засади проведення пробного Інтернет-тестування (далі – ПІ-тест).

1. ПІ-тест – це спеціально організований тренінг, що здійснюється на добровільній основі. Його мета – ознайомити десятикласників загальноосвітніх навчальних закладів України із деякими процедурами проведення зовнішнього незалежного оцінювання, дати можливість набути практичні навички роботи з тестовими матеріалами, надати учасникам ПІ-тесту розгорнуті результати за виконання тесту та бали у шкалі 100-200. У 2012 році ПІ-тест буде проведено лише для учнів 10 класу.


2. Короткий опис проведення ПІ-тесту.
Протягом терміну реєстрації учасник ознайомлюється з умовами та правилами проведення ПІ-тесту на сайті pitest.org.ua, подає необхідні для реєстрації дані, роздруковує квитанцію та оплачує послугу. На сайті відкривається особиста веб-сторінка учасника, де він отримує доступ до тестового зошита та бланків відповідей після завершення реєстрації. Протягом терміну визначеного для проведення ПІ-тесту учасник заповнює електронний бланк відповідей на особистій веб-сторінці. Якщо він обрав тест з української мови і літератури або з англійської мови, то через особисту веб-сторінку надсилає електронне зображення заповненого бланка Б організаторам (детальніше див. п.14). Після опрацювання отриманих матеріалів буде проведене шкалювання і переведення балів за тест у шкалу 100-200. Інформація про тесту та оцінка у шкалі 100-200 буде опублікована на особистій веб-сторінці учасника ПІ-тесту.

3. Календарний план проведення ПІ-тесту у 2012 році:
12 березня – 12 квітня 2012 року – реєстрація учасників ПІ-тесту на сайті pitest.org.ua та оплата послуги.
20–30 квітня 2012 року – відкриття та забезпечення доступу до тестового зошита і бланків відповідей, заповнення бланків відповідей.
15–25 травня 2012 року – надання результатів учасникам ПІ-тесту (на особисті веб-сторінки).

4. Предмети ПІ-тесту.
ПІ-тест проводиться з: англійської мови, біології, географії, історії України, математики, української мови та літератури, фізики та хімії. 

5. Участь у ПІ-тесті може взяти особа, яка ознайомилася з Правилами проведення ПІ-тесту, в установленому порядку зареєструвалася для його проходження та здійснила оплату за надання відповідних послуг.

6. У реєстраційній картці особа, яка виявила бажання взяти участь у ПІ-тесті, має зазначити прізвище, ім’я, по батькові, номер контактного телефону, область та район проживання, навчальний заклад, предмети, вибрані для проходження ПІ-тесту.

7. Доступ до тестових матеріалів.
За умови великого одночасного напливу учасників можуть бути встановлені тимчасові обмеження можливості використовувати тестові матеріали з метою врегулювання доступу до них.  

8. Упродовж часу, відведеного на реєстрацію (до оплати послуг), особа може змінити чи доповнити перелік предметів, які вона обрала для проходження ПІ-тесту, шляхом повторної реєстрації.

9. Після оплати послуги зміни до реєстраційної бази не вносяться. Зареєстрований учасник упродовж часу, відведеного на реєстрацію, може доповнити перелік предметів, які він обрав для проходження ПІ-тесту, шляхом додаткової реєстрації.

10. Після завершення реєстрації осіб, які виявили бажання пройти ПІ-тест, зміни до реєстраційної бази даних не вносяться.

11. Оплата за надання послуг із проведення ПІ-тесту здійснюється за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.
Вартість проходження ПІ-тесту становить 30 грн за один тест з української мови і літератури чи з англійської мови, 20 грн за один тест з інших предметів: біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія. Сироти мають можливість пройти тестування зі знижкою у 50% від вартості обраних предметів (за поданням списків відділами освіти).

12. Реєстрація учасника та оплата послуги після 12 квітня 2012 року можлива лише за погодження з організаторами та за тарифами збільшеними на 50%.

13. Вимоги до тестових матеріалів, що використовуються під час ПІ-тесту, визначаються нормативними документами, які регламентують здійснення в поточному році зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти з врахуванням особливостей проведення ПІ-тесту. 

14. Учасник, який обрав українську мову та літературу або англійську мову, діє за одним з двох варіантів. Варіант 1: роздруковує бланк Б, пише на ньому розгорнуту відповідь до відкритого завдання ручкою яскравого чорного кольору, сканує (чи фотографує) і через свою особисту веб-сторінку надсилає електронне зображення бланка Б організаторам. Вимоги до електронного зображення бланка Б: чітка видимість усього бланку Б, читабельність тексту, розширення 300 dpi у відтінках сірого кольору (для сканів), об’єм файлу не більше 1 Мбайта. Варіант 2: набирає клавіатурою текст у спеціально відведеному для цього вікні на особистій веб-сторінці. Учаснику, який не надіслав бланка Б, або електронне зображення бланка Б якого не відповідає вимогам, буде перевірений і оцінений лише бланк А.

15. Організатори ПІ-тесту здійснюють перевірку виконаних тестових завдань у повному обсязі за допомогою програмних засобів за умови вчасного надання відповідей учасником ПІ-тесту у електронному вигляді через особисту веб-сторінку. Учасник ПІ-тесту відповідає за своєчасність та правильність надання відповідей.
Відповіді, які надані з порушенням термінів чи правил заповнення електронних бланків, не перевіряють і не оцінюють.

16. На основі отриманих результатів учасників ПІ-тесту організатори проводять шкалювання та створюють таблиці переведення тестових балів у шкалу 100-200. Оцінку у цій шкалі учасники ПІ-тесту отримають на особистій веб-сторінці у відповідні терміни.

17. Реєстрація учасника є згодою на використання його неперсоніфікованих даних щодо участі у ПІ-тесті та зовнішньому незалежному оцінюванні для науково-методичних досліджень. Персоніфіковані дані можуть бути використані організаторами лише за письмової згоди учасника.

18. Проведення ПІ-тесту з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, хімії та фізики відбувається українською мовою. Проведення ПІ-тесту з англійської мови відбувається українською та англійською мовами.

Наші партнери